روش پرداخت با QR Code

 

برای استفاده از این روش پرداخت، کاربران باید QR code نمایش داده شده توسط فروشنده را اسکن کنند تا صفحه پرداخت اختصاصی فروشنده که حاوی اطلاعات آن است، برای آنها روی گوشی نمایش داده شود. سپس خریدار با وارد کردن مبلغ خرید و تایید آن، پرداخت خود را تکمیل نموده و رسید سیستمی دریافت می نماید

1. روش پرداخت با QR Code چیست ؟

کیو آر کد (QR Code) مخفف Quick Response Code است. این کدها قالبی دوبعدی و مربعی شکل دارند که با نقطه های مربع شکل سیاه رنگ بر روی زمینه سفید نمایش داده می شوند.
پرداخت با QR Code یک روش پرداخت بدون تماس است که با اسکن QR Code از طریق موبایل یا دستگاههای خاص رمزگشایی کیو آر کد انجام می‌گیرد. این روش پرداخت یک جایگزین آسان، سریع، کاربردی و بهداشتی برای انتقال وجه حضوری است که در حال حاضر با استفاده از دستگاههای پوز بانکی و یا به صورت نقدی انجام می شود.

2. روش پرداخت با QR Codeچگونه کار می کند؟

برای استفاده از این روش پرداخت، کاربران باید QR code نمایش داده شده توسط فروشنده را اسکن کنند تا صفحه پرداخت اختصاصی فروشنده که حاوی اطلاعات آن است، برای آنها روی گوشی نمایش داده شود. سپس خریدار با وارد کردن مبلغ خرید و تایید آن، پرداخت خود را تکمیل نموده و رسید سیستمی دریافت می نماید.
برای اسکن و پرداخت با روشQR Code ، صاحبان گوشی آیفون با گرفتن دوربین گوشی در مقابلQR Code و صاحبان گوشیهای اندرویدی با استفاده از برنامه های بارکدخوان روی گوشی، به راحتی با اسکن کد مربوطه، اطلاعات فروشنده را دریافت نموده و بدون نیاز به کارت فیزیکی، اقدام به پرداخت می نمایند.

3. آیا پرداخت با QR Code مطمئن و امن است؟

خریدار در پرداخت‌های حضوری از طریق دستگاه پوز بانکی بایستی رمز کارت خود را وارد دستگاه فروشنده نماید و حتما کارت خود را در دستگاه کشیده یا روبروی آن قرار دهد. اما روش پرداخت با QR Code به دلیل عدم نیاز به اعلام یا ورود رمز و یا استفاده از کارت فیزیکی، بسیار امن تر است.
به بیان دیگر در این روش، کل فرآیند پرداخت شامل ورود مبلغ و اطلاعات کارت و رمز، در گوشی پرداخت کننده انجام می شود و دیگر امکان تقلب و کپی اطلاعات کارت وجود نخواهد داشت. همچنین به دلیل حذف تماس فیزیکی و عدم نیاز به وجود به کارت نیز این روش به لحاظ بهداشتی و سلامت بسیار توصیه می شود.

4.چطور صاحب QR Code شویم؟

متقاضیان این سرویس می توانند به سادگی در پکپی ثبت نام نموده و پس از تکمیل اطلاعات حساب کاربری و تائید ادمین، هم از لینک پرداخت و هم QR Code اختصاصی برخوردار شوند.

5. آیا QR Code هزینه دارد؟

خیر. این سرویس مشابه سرویس صفحه پرداخت شخصی، کاملا رایگان است.