سوالات متداول

پکپی، ارائه دهنده راهکارهای نوین پرداخت بانکی است که از بانک مرکزی مجوز دارد و پرداخت یار سامانه شاپرک است.
با ثبت نام در پکپی، هر فردی که صاحب حداقل یک حساب بانکی است، این امکان را خواهد داشت که به سادگی و در کوتاهترین زمان ممکن، دو سرویس کاربردی "صفحه پرداخت شخصی" و یا "درگاه پرداخت اینترنتی (ipg)" را فعال نموده و استفاده نماید.

سرویس "صفحه پرداخت شخصی" پکپی به هر فرد/ کسب و کاری که صاحب یک حساب بانکی است این امکان را می دهد تا درکوتاهترین زمان ممکن، یک صفحه رسمی با نام (برند) و حتی تصویر (لوگو) خود ایجاد نموده و در هنگام دریافت وجه، به جای روش ناامن ارسال تصویر کارت بانکی و یا اطلاعات حساب، لینک اختصاصی مربوط به صفحه پرداخت شخصی خود را برای پرداخت کننده ارسال نماید.

سرویس "درگاه پرداخت اینترنتی" پکپی، این امکان را به صاحبان وب‌سایت‌ها می دهد تا قابلیت "پرداخت آنلاین" با امکان پذیرش تمامی کارت‌های شتاب را به‌سادگی و در کمترین زمان ممکن در سایت خود، پیاده‌سازی نمایند.
از مزایای کلیدی درگاه پرداخت اینترنتی پکپی می‌توان به سهولت پیاده سازی، عدم نیاز به اخذ نماد الکترونیکی و همچنین ارائه پنل کامل گزارش‌گیری اشاره کرد.

استارت‌آپ‌ها و فریلنسرها، کسب و کارهای خانگی و کسب و کارهایی که در فضای مجازی فعالیت دارند و کالا و یا خدمتی را به فروش می رسانند، صاحبان صندوقها، خیریه ها، مدیران ساختمانها و مجتمع های مسکونی و تجاری، موسسات آموزشی، دانشگاهها، فروشگاههای اینترنتی، نمایندگیها و دفاتربیمه، شرکتهای خدماتی، شرکتهای حمل و نقل، پروژههای تامین مالی و ...

1- ورود به سایت packpay.ir و انتخاب گزینه ثبت نام و ایجاد حساب کاربری
2- ورود به پنل و تکمیل 100% اطلاعات حساب کاربری
3- احراز هویت و بررسی اطلاعات توسط ادمین
4- تائید حساب کاربری توسط ادمین و اطلاع رسانی پیامکی به شما
5- تبریک. لینک پرداخت اختصاصی شما فعال شده و قابل استفاده است :)

با توجه به اینکه پکپی ارائه دهنده سرویس بانکی است و ملاحظات امنیتی سرویسهای بانکی در مورد آن صادق است و همچنین به منظور جلوگیری از تخلفاتی نظیر پول‌شویی و هرگونه عملیات خلاف قوانین و ضوابط جمهوری اسلامی ایران، این یک الزام است تا سرویس گیرنده، از سوی پکپی احراز هویت شود.

پس از تکمیل 100% اطلاعات حساب کاربری توسط متقاضی، ادمین سرویس نهایتا ظرف 2 ساعت کاری سرویس را فعال می نماید. بازه زمانی مذکور شامل ایام تعطیل رسمی و روزهای غیرکاری نمی شود.

فعالسازی این سرویس کاملا رایگان است.

حداقل مبلغ تراکنش 1000 تومان، سقف هر تراکنش 10 میلیون تومان و جمع ریالی مبلغ تراکنشهای روزانه 20 میلیون تومان است. افزایش مبلغ سقف تراکنشهای روزانه منوط به تشریح نیازمندی از سوی متقاضی و بررسی از سوی پکپی بوده و در صورت تائید تا سقف 50 میلیون تومان در روز قابل مذاکره است.

تسویه حساب در سرویس "صفحه پرداخت اختصاصی" پکپی ، تابع قوانین سیستم شاپرک و ساز وکارهای بانک مرکزی و بر اساس سیکل پایا انجام می شود. لذا کلیه واریزیهای یک روز، طی یکی از سه سیکل پایای روز بعد، تسویه خواهد شد.

مدل تسویه برای کاربرانی که از سرویس درگاه پرداخت اینترنتی (ipg) پکپی استفاده می کنند، بر اساس پلن کسب و کار خریداری شده است.

شایان ذکر است اگر پرداخت در روزهای قبل از تعطیلات (مثلا پنجشنبه) انجام شده باشد، پول، در اولین روز کاری، به حساب شما واریز خواهد شد.

برای استفاده از سرویس های پکپی و دریافت وجه، فرقی نمی کند که شما و حتی پرداخت کننده شما، در چه بانکی حساب دارید. فقط کافی است که در هنگام ثبت نام، شماره شبای حساب خود را در قسمت حساب کاربری ثبت نمائید و پس از تائید توسط ادمین، از سرویس استفاده نمایید.

نکته: برای دریافت شماره شبا از طریق این لینک اقدام نمائید.

 

بله. شما با مراجعه به قسمت حساب کاربری در پنل پکپی، می توانید اقدام به ویرایش اطلاعات کاربری خود نمائید.
برای ویرایش کافیست وارد پنل کاربری خود شده و با انتخاب منوی "حساب کاربری" پروفایل خود را ویرایش نمائید.
این نکته را بایستی در نظر داشته باشید که با انجام هر گونه ویرایش و تغییری، حساب کاربری و سرویس های شما به حالت معلق در آمده و پس از بررسی و تائید ویرایش توسط ادمین، حساب کاربری شما از دوباره فعال خواهد شد.

خیر. در صورتیکه وب سایت خود را به تازگی راه اندازی کرده اید و هنوز موفق به دریافت e-namad نشده اید، با ثبت درخواست در پکپی می توانید، برای وب سایت خود در کوتاهترین زمان ممکن و به سادگی درگاه ipg راه اندازی نمائید.

بعد از ورود به پنل کاربری پکپی، منو ی "گزارش ها" و سپس "تراکنش ها" را انتخاب نموده و با انتخاب بازه زمانی مورد نظر، گزارش کامل واریزیهای انجام شده به همراه جزئیات آنها را مشاهده نمائید. همچنین این امکان برای شما فراهم شده است تا از گزارش مذکور، خروجی اکسل هم بگیرید.

در صورتی که فرآیند خرید و واریز وجه موفق نبوده و پول از حساب کسر شده باشد، مبلغ مربوطه نهایتا طی 72 ساعت به حساب پرداخت کننده و از سوی بانک برگشت داه می شود.

خیر، پرداخت کننده نیاز به هیچ گونه ثبت نام و یا نصب برنامه ندارد.

درآمد پکپی از محل کارمزدهایی است که پرداخت کننده وجه می پردازد. اطلاعات مربوط به کارمزدها در جدول تعرفه ها آورده شده است.

پرداخت اپراتوری برای اپلیکیشن هایی می باشد که پرداخت درون برنامه ای و یا پرداخت در راستای عضویت اپلیکیشن را دارا می باشند.

پکپی پرداخت یار رسمی بانک مرکزی است و اسم و آدرس آن در سامانه شاپرک بانک مرکزی و در لیست شرکت های مجاز به فعالیت وجود دارد.

بله خوشبختانه گروه پکپی این روش را نیز کاملا به صورت رایگان پشتیبانی می کند؛ جهت توضیحات تکمیلی لطفا این لینک را مطالعه فرمائید.

برای حل این مسئله باید آدرس دامنه ای که در ورودی کال بک قرار میدهید دقیقا برابر با همان آدرسی باشد که در پنل پکپی تعریف کرده اید. دقت داشته باشید آدرسی که در پنل تعریف کرده اید. باید شامل پروتکل http و یا https هم نیز باشد. برای جلوگیری از ابهام "آدرس اصلی" سایت خود با رعایت (شامل www یا عدم آن یا شامل http یا https) را در پنل وارد کنید.

نمونه های ورودی:

https://example.com
http://example.com
https://www.example.com
http://www.example.com