انتشار سرویس

ثبت نسخه اصلی

پس از اینکه مرحله اینتیگریشن و تست برای شما به پایان رسید، میتوانید نسخه سرویس خود را در تب "نسخه اصلی" بارگزاری کنید. درخواست شما برای بررسی در اختیار ادمین پکپی قرار میگیرد.

Service release

خط مشی پکپی

لازم است برای همکاری با پکپی برخی سیاستها و قوانین مورد پذیرش قرار گیرد. این قوانین برگرفته از قوانین جاری کشور در حوزه خدمات دیجیتال هستند. پیش از اینکه درخواست انتشار سرویس خود را بدهید در تب "خط مشی سرویس" باید موافقت خود را با این قوانین اعلام کنید. در غیر اینصورت امکان بررسی سرویس شما وجود نخواهد داشت.
کلیه سرویس‌های قابل ارائه بر بستر اینترنت، شامل اپلیکیشن‌ها، وب‌پورتال‌ها، سرویس‌های شبکه‌های اجتماعی و ... که از درگاه پرداخت پکپی استفاده میکند، مشمول ضوابط زیر هستند:

  1. توهین و مغایرت با موازین و نظام جمهوری اسلامی ایران، توهین به مقدسات، شوخی با مقدسات، توهین به اشخاص و افراد مشخص، شوخی های قوميتی و نيز هرگونه سوء استفاده از مولفه های قوميتی، رواج فرهنگ مسخره کردن و دست انداختن دیگران به ویژه در سرویسهای طنز، توهین به مخاطب، مغایرت با اصول اعتقادی، شرعی، قانونی و عرفی، بدعت گزاری و هنجار شکنی اعم از اعتقادی، قانونی و شرعی و عرفی و ...
  2. رعایت قوانین حفظ مالکیت معنوی محتوا در سرویسهای استفاده کننده از پکپی ضروری و ذکر منابع تامین محتوی الزامی است.
  3. در ابتدای فرآيند اشتراك سرويس، اطلاع رسانی شفاف در خصوص نحوه غیرفعالسازی الزامی است.
  4. کلیه دسترسی‌های اخذ شده از کاربر در اپلیکیشن باید متناسب با کاربرد محصول باشد و هیچگونه دسترسی اضافه خارج از کاربری محصول نباید از مشترک اخذ گردد.
  5. محصولات باید آنچه در مستندات سرویس تشریح شده است را اجرا کنند و شامل ویژگی‎های مخفی، مستند نشده و متناقض با توضیحات برنامه نباشند.
  6. تغییر در برنامه پس از انتشار آن نباید به گونه‌ای باشد که ماهیت محتوا یا کاربرد برنامه عوض شود.
  7. کلیه امکاناتی که مشترک با خرید به آن‌ها دسترسی پیدا می‌کند، باید با حذف و نصب مجدد اپلیکیشن در صورت اعتبار عضویت یا خرید مشترک همچنان برای وی قابل دسترس باشد.

فرآیند تایید سرویس

پس از بارگزاری نسخه اصلی سرویس خود در تب "نسخه اصلی و تایید و اعلام موافقت خود با قوانین پکپی، درخواست انتشار بدهید. درخواست شما برای بررسی و تایید در اختیار ادمین پکپی قرار میگیرد و پس از آن شما را از تایید یا عدم تایید سرویس مطلع خواهیم ساخت.
در صورت عدم مغایرت با موازین پکپی و همچنین نوع خدمتی که سرویس شما ارائه میدهد، فرایند تایید درگاه بانک، کیف پول و درگاه ایرانسل سرویس شما حداکثر 2 روز کاری، درگاه مخابرات ایران حداکثر 5 روز کاری و درگاه همراه اول سرویس شما حداکثر 10 روز کاری صورت خواهد گرفت.
در طول این مدت، شما از طریق ایمیل، در جریان مسیری که پکپی طی میکند تا همه درگاه های مورد نظرتان راه اندازی شود، قرار خواهید گرفت.